Pozycjonowania stron internetowych-optymalizacja strony www

Katalogowanie stron jest najtańszym, ale w dalszym ciągu bardzo efektywnym sposobem pozycjonowania stron internetowych. Polega ono na dodawaniu wpisów (opisu i linku do pozycjonowanej strony) do szczególnych serwisów internetowych, zwanych katalogami.

Jak katalogować?

Żeby osiągnąć jak najlepsze efekty, powinno się katalogować stronę regularnie. Na początku pozycjonowania powinno się ograniczyć się do kilku katalogów na dobę i później zwiększać tę liczbę do maksymalnie kilkunastu w ciągu doby. Trzeba przy tym pamiętać, ażeby nie przedobrzyć. Dodanie nadmiernej porcji wpisów może prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.
Warto nadmienić, że najświeższe algorytmy wyszukiwarek są bardzo czułe na jakość dodawanych wpisów. Trzeba zadbać o to, aby publikowane w katalogach opisy stron były unikatowe. Oczywistym faktem jest, że ciężko zapisać unikalny opis do każdego katalogu, stąd powinno się używać synonimów.

Jakie katalogi wybierać?

Aby pozycjonowanie stron przy użyciu katalogowania sprowadziło adekwatne efekty, wypada zadbać o odpowiedni dobór katalogów, do jakich dorzucamy wpis. Nie ma jednoznacznej recepty na stwierdzenie, czy dany katalog jest wartościowy, ale można sformułować pewne dyrektywy jakimi warto się kierować przy jego wyborze.
Dobry katalog stron to taki, który jest moderowany, ma schludną szatę graficzną, duży wskaźnik PageRank, posiada odpowiedni podział stron na kategorie i przede wszystkim, zawiera wartościowe, unikalne i poprawnie gramatycznie wpisy. Przeważnie warunki te spełniają płatne katalogi, ale zdarzają się również darmowe.

Tags: , , ,

Comments are closed.