Portfolio stron www-darmowe wpisy do katalogów

Publikowanie wpisów w katalogach jest tanim, ale dalej niezwykle wydajnym sposobem pozycjonowania stron internetowych. Polega ono na dodawaniu wpisów (opisu i linku do pozycjonowanej strony) do specjalnych serwisów internetowych, zwanych katalogami.

Jak katalogować?

Ażeby zdobyć jak najlepsze rezultaty, trzeba katalogować stronę stopniowo. Na początku pozycjonowania powinno się ograniczyć się do kilku katalogów na dobę i z czasem zwiększać tę liczbę do maksymalnie kilkunastu w czasie doby. Należy przy tym pamiętać, ażeby nie przeholować. Dodanie przesadnej ilości wpisów może prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.
Warto wspomnieć, że najświeższe algorytmy wyszukiwarek są nader czułe na jakość dodawanych wpisów. Trzeba zadbać o to, aby publikowane w katalogach opisy stron były unikatowe. Oczywistym faktem jest, że ciężko napisać unikatowy opis do każdego katalogu, dlatego warto używać synonimów.

Jakie katalogi wybierać?

Aby pozycjonowanie stron za sprawą katalogowania sprowadziło dobre efekty, wypada zadbać o odpowiedni dobór katalogów, do jakich dodajemy wpis. Nie ma jednoznacznej recepty na stwierdzenie, czy dany katalog jest dobry, ale można przyjąć pewne wskazówki jakimi warto się kierować przy jego wyborze.
Wartościowy katalog stron to taki, który jest moderowany, ma zadbaną szatę graficzną, duży wskaźnik PageRank, posiada odpowiedni podział stron na kategorie i zwłaszcza, zawiera wartościowe, unikalne i poprawnie gramatycznie wpisy. Z reguły warunki te spełniają płatne katalogi, ale zdarzają się także bezpłatne.

Tags: , , ,

Comments are closed.