Portale internetowe-strony www portfolio

Umieszczanie stron w katalogach jest najtańszym, ale w dalszym ciągu nadzwyczaj wydajnym sposobem pozycjonowania stron internetowych. Polega ono na umieszczaniu wpisów (opisu i linku do pozycjonowanej strony) do szczególnych stron internetowych, zwanych katalogami.

Jak katalogować?

Żeby zdobyć jak najlepsze efekty, trzeba katalogować stronę regularnie. Na początku pozycjonowania należałoby ograniczyć się do kilku katalogów na dobę i później intensyfikować tę liczbę do optymalnie kilkunastu w czasie doby. Należy przy tym pamiętać, by nie przedobrzyć. Dodanie przesadnej ilości wpisów może prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.
Warto nadmienić, że najnowsze algorytmy wyszukiwarek są niezmiernie czułe na jakość dodawanych wpisów. Wypada zadbać o to, aby publikowane w katalogach opisy stron były unikatowe. Oczywistym faktem jest, że ciężko zapisać osobliwy opis do każdego katalogu, stąd powinno się używać synonimów.

Jakie katalogi wybierać?

Aby pozycjonowanie stron za sprawą katalogowania dostarczyło przyzwoite efekty, powinno się zadbać o odpowiedni dobór katalogów, do jakich dodajemy wpis. Nie ma jednoznacznej recepty na stwierdzenie, czy dany katalog jest wartościowy, ale można sformułować pewne wskazówki którymi warto się kierować przy jego wyborze.
Najlepszy katalog stron to taki, który jest moderowany, ma schludną szatę graficzną, wysoki wskaźnik PageRank, posiada odpowiedni podział stron na kategorie i zwłaszcza, zawiera wartościowe, unikalne i poprawnie gramatycznie wpisy. Najczęściej warunki te spełniają płatne katalogi, ale zdarzają się także gratisowe.

Tags: , , ,

Comments are closed.