Polski katalog stron-stron pozycjonowanie

Dodawanie stron do katalogów jest najtańszym, ale wciąż bardzo efektywnym sposobem pozycjonowania stron internetowych. Polega ono na publikowaniu wpisów (opisu i linku do pozycjonowanej strony) do specyficznych serwisów internetowych, zwanych katalogami.

Jak dodawać do katalogów?

Aby uzyskać jak najlepsze efekty, trzeba katalogować stronę sukcesywnie. Na początku pozycjonowania należałoby ograniczyć się do kilku katalogów na dobę i z czasem powiększać tę liczbę do optymalnie kilkunastu w ciągu doby. Wypada przy tym pamiętać, aby nie posunąć się za daleko. Dodanie za dużej ilości wpisów może prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.
Warto dorzucić, że najświeższe algorytmy wyszukiwarek są nader czułe na jakość dodawanych wpisów. Powinno się zadbać o to, aby umieszczane w katalogach opisy stron były unikalne. Oczywistym faktem jest, że ciężko napisać osobliwy opis do każdego katalogu, toteż warto używać synonimów.

Jakie katalogi wybierać?

Aby pozycjonowanie stron za pośrednictwem katalogowania dostarczyło przyzwoite efekty, wypada zadbać o odpowiedni dobór katalogów, do jakich dorzucamy wpis. Nie ma wyrazistej recepty na stwierdzenie, czy dany katalog jest korzystny, ale można sformułować pewne dyrektywy jakimi warto się kierować przy jego wyborze.
Wartościowy katalog stron to taki, który jest moderowany, ma zadbaną szatę graficzną, duży wskaźnik PageRank, posiada odpowiedni podział stron na kategorie i przede wszystkim, zawiera wartościowe, unikalne i poprawnie gramatycznie wpisy. Najczęściej warunki te spełniają płatne katalogi, ale zdarzają się też darmowe.

Tags: , , ,

Comments are closed.