Optymalizacja strony www-wordpress katalog stron

Dodawanie stron do katalogów jest tanim, ale nadal nadzwyczaj efektywnym sposobem pozycjonowania stron internetowych. Polega ono na umieszczaniu wpisów (opisu i linku do pozycjonowanej strony) do specyficznych serwisów internetowych, zwanych katalogami.

Jak katalogować?

Ażeby uzyskać jak najlepsze efekty, należy katalogować stronę regularnie. Na początku pozycjonowania należałoby ograniczyć się do kilku katalogów na dobę i z czasem intensyfikować tę liczbę do optymalnie kilkunastu w ciągu doby. Wypada przy tym pamiętać, by nie przesadzić. Dodanie przesadnej porcji wpisów może prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.
Warto dodać, że najświeższe algorytmy wyszukiwarek są bardzo czułe na jakość dodawanych wpisów. Trzeba zadbać o to, aby publikowane w katalogach opisy stron były unikalne. Oczywistym faktem jest, że ciężko napisać unikatowy opis do każdego katalogu, toteż warto używać synonimów.

Jakie katalogi wybierać?

Aby pozycjonowanie stron z wykorzystaniem katalogowania dostarczyło właściwe efekty, powinno się zadbać o odpowiedni dobór katalogów, do jakich dorzucamy wpis. Nie ma jednoznacznej recepty na stwierdzenie, czy dany katalog jest wartościowy, ale można sformułować pewne dyrektywy którymi warto się kierować przy jego wyborze.
Wartościowy katalog stron to taki, który jest moderowany, ma estetyczną szatę graficzną, wysoki wskaźnik PageRank, posiada odpowiedni podział stron na kategorie i zwłaszcza, zawiera wartościowe, unikalne i poprawnie gramatycznie wpisy. Zwykle warunki te spełniają płatne katalogi, ale zdarzają się też bezpłatne.

Tags: , , ,

Comments are closed.