Optymalizacja strony-katalogowanie

Umieszczanie stron w katalogach jest tanim, ale nadal bardzo skutecznym sposobem pozycjonowania stron internetowych. Polega ono na publikowaniu wpisów (opisu i linku do pozycjonowanej strony) do szczególnych stron internetowych, zwanych katalogami.

Jak katalogować?

Aby osiągnąć jak najlepsze rezultaty, trzeba katalogować stronę regularnie. Na początku pozycjonowania należałoby ograniczyć się do kilku katalogów na dobę i później powiększać tę liczbę do optymalnie kilkunastu w czasie doby. Wypada przy tym pamiętać, by nie przedobrzyć. Dodanie nadmiernej ilości wpisów może prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.
Warto dorzucić, że najświeższe algorytmy wyszukiwarek są niezwykle czułe na jakość dodawanych wpisów. Powinno się zadbać o to, aby publikowane w katalogach opisy stron były unikatowe. Oczywistym faktem jest, że ciężko zapisać unikatowy opis do każdego katalogu, dlatego powinno się używać synonimów.

Jakie katalogi wybierać?

Aby pozycjonowanie stron za pomocą katalogowania dostarczyło adekwatne efekty, należy zadbać o odpowiedni dobór katalogów, do jakich dorzucamy wpis. Nie ma wyrazistej recepty na stwierdzenie, czy dany katalog jest dobry, ale można przyjąć pewne wskazówki którymi warto się kierować przy jego wyborze.
Wartościowy katalog stron to taki, który jest moderowany, ma estetyczną szatę graficzną, duży wskaźnik PageRank, posiada odpowiedni podział stron na kategorie i szczególnie, zawiera wartościowe, unikalne i poprawnie gramatycznie wpisy. Najczęściej warunki te spełniają płatne katalogi, ale zdarzają się również bezpłatne.

Tags: , , ,

Comments are closed.