Najlepszy katalog stron-spis darmowych katalogów stron

Publikowanie wpisów w katalogach jest tanim, ale nadal nadzwyczaj skutecznym sposobem pozycjonowania stron internetowych. Polega ono na dodawaniu wpisów (opisu i linku do pozycjonowanej strony) do specyficznych serwisów internetowych, zwanych katalogami.

Jak dodawać do katalogów?

Żeby uzyskać jak najlepsze efekty, trzeba katalogować stronę regularnie. Na początku pozycjonowania należałoby ograniczyć się do kilku katalogów na dobę i później powiększać tę liczbę do optymalnie kilkunastu w ciągu doby. Trzeba przy tym pamiętać, ażeby nie posunąć się za daleko. Dodanie za dużej ilości wpisów może prowadzić do obniżenia pozycji w wyszukiwarce.
Warto dodać, że najświeższe algorytmy wyszukiwarek są ogromnie czułe na jakość dodawanych wpisów. Powinno się zadbać o to, aby umieszczane w katalogach opisy stron były unikatowe. Oczywistym faktem jest, że trudno napisać unikatowy opis do każdego katalogu, stąd powinno się używać synonimów.

Jakie katalogi wybierać?

Aby pozycjonowanie stron za sprawą katalogowania sprowadziło właściwe efekty, należy zadbać o odpowiedni dobór katalogów, do jakich dodajemy wpis. Nie ma jednoznacznej recepty na stwierdzenie, czy dany katalog jest korzystny, ale można przyjąć pewne wskazówki którymi warto się kierować przy jego wyborze.
Wartościowy katalog stron to taki, który jest moderowany, ma estetyczną szatę graficzną, wysoki wskaźnik PageRank, posiada odpowiedni podział stron na kategorie i zwłaszcza, zawiera wartościowe, unikalne i poprawnie gramatycznie wpisy. Przeważnie warunki te spełniają płatne katalogi, ale zdarzają się też bezpłatne.

Tags: , , ,

Comments are closed.